1+1 veya 1+0 Daireleriniz İçin Dekorasyon Önerileri

1+1 veya 1+0 Daireleriniz İçin Dekorasyon Önerileri

Beyaz eşyalar, mobilyalar, yatağınız, yemek masanız ve daha bir çoğu.. 1+1 ve 1+0 bir dairede yaşıyorsanız, 2+1 yada 3+1 dairelerde yaşayanlara kıyasla evinizi düzenlemek sizler için biraz daha zor olabilir. Sizlere küçük alanlarda dairenizin içini nasıl daha kullanışlı hale getirebilirsiniz konusunda bir kaç fikir vermeye çalışacağız. 

 • Dairenizin Yüksek Tavanını Değerlendirin
  Hayatınızı sürdürdüğünüz eviniz 1+1 veya 1+0 stüdyo tipi bir daire ise, bir çok eşyanızı, yaşam alanınızı daraltmadan kullanışlı bir alan bırakarak yerleştirmeniz gerekiyor demektir. Bulunduğunuz dairede bir de yüksek tavan varsa, bu avantajı muhakkak değerlendirmelisiniz. Bir çok sosyal medya sayfasında yüksek yatakları görmüş ya da duymuşsunuzdur. Bu tarz yüksek yatakları dikey alanda yerleştirerek ön kısmını dolap olarak değerlendirebilir ve yüksek tavanınızı bir avantaja çevirebilirsiniz.

          

 • Açık Mutfak Kullanın
  Küçük dairelerde zaten bir yapı için açık mutfak tercih ediliyor. Yapınız bunu içermiyorsa muhakkak dairenizi açık mutfağa dönüştürün. Bu size küçük daireniz için büyük bir alan kazanmanızı sağlayacaktır. Açık mutfağınızda değerlendirebileceğiniz yine dikey masalardan yararlanarak dilediğinizde açıp dilediğiniz kaldırarak büyük bir alandan tasarruf etmiş olursunuz.

 • Çok İşlevli Mobilyalar Kullanın
  Yatağınızın bazalı olması, kullandığınız ütü masasının kapatıldığında arka yüzünün ayna olarak kullanılması, mutfakta bıçaklarınızı tuturabileceğiniz mıknatıklı duvar askıları, kullandığınız sehpanın çekmeceli olup küçük eşyalarınızı muhafaza etmesi, duvara monteli hem kitaplık hem servis masası olarak kullanılan mobilyalar vb. ürünleri tercih etmeniz küçük daireniz için sizlere büyük bir alan avantajı sağlayacaktır.

 • Tv Sehpası Yerine Duvara Montaj
  Kullanmış olduğunuz televizyonunuzu tv sehpası kullanarak yer işgal ettirmektense, cihazınız ile uyumlu satın alabileceğiniz bir askı aparatı ile duvara monte edilmesi size salon olarak kullandığınız alanda yine yer avantajı sağlayacaktır.

 • Bol Bol Ayna Kullanın
  Evinizi dekore ederken seçeceğiniz en önemli aksesuarlardan birisi bizce ayna olmalıdır. Küçük dairelerde uygun alanlara yerleştirilen ve duvara monteji aynalar, dairenizi olduğundan daha büyük göstermenize yardımcı olacaktır.

 • Görünmez Dolaplar Tercih Edin
  Daireniz için satın alacağınız dolapları seçerken, monte edileceği yerde kendisini belli etmeyen, tavana kadar uzanan, kulpsuz modeller seçerek, dolabınızın varlığını kamufle edebilir, salonunuz ya da yatak odanız için daha geniş bir alan hissi yaratabilirsiniz.